Zbuloni shenjat zodiakale që duhet të mbani larg vetes për një marrëdhënie

Zbuloni shenjat zodiakale që duhet të mbani larg vetes për një marrëdhënie

327
0

Sipas astrologëve, koha dhe sjellja gjatë martesës ndikohet nga pozita e Venusit dhe Jupiterit në ditën e lindjes së bashkëshortëve. Ka disa shenja që “natyrisht” barten drejt pabesisë, ndërsa të tjerët që nuk e tolerojnë atë në asnjë mënyrë. Le të zbulojmë së bashku shenjat e zodiakut me të cilat nuk përshtateni.

 

Dashi

 

Gratë Dash janë të vështira dhe kokëforta; nganjëherë ato janë të padurueshme, madje dhe agresive. Si pasojë, ato duhet të kërkojnë një partner të qetë: Dashi, Demi dhe Luani duhet të shmangen.

 

Demi

 

 

Dashamirët e rehatisë dhe stabilitetit, ata që lindin nën shenjën e Demit urrejnë dramën dhe tragjedinë. Ata preferojnë një jetë të planifikuar dhe të balancuar, dhe mbi të gjitha, një partner që beson verbërisht. Sigurisht, për këto duhet të shmangin Binjakët, Shigjetarin ose Peshqit.

 

Binjakët

 

Binjakët, të gëzuar dhe të shoqërueshëm, duan të mësojnë gjëra të reja dhe “aventura” është emri i tyre i mesëm. Njerëzit e qetë, të turpshëm dhe të mërzitshëm nuk janë partnerët e tyre idealë. Shkurtimisht, Gaforrja, Virgjëresha dhe Bricjapi nuk duhet të merren parasysh.

 

Gaforrja

 

Gaforrja nuk ndjek karrierën e ëndrrave, por bën gjithçka për të pasur një shtëpi mikpritëse dhe një familje të bashkuar. Meshkujt që punojnë ose udhëtojnë vazhdimisht nuk janë partner i përshtatshëm, siç janë ata për të cilët familja nuk është prioritet. Më mirë të qëndrosh larg Dashit, Shigjetarit dhe Ujorit.

 

 

Luani

 

Udhëheqës të vendosur, ata që lindin nën këtë shenjë, janë të vetëmjaftueshëm. Preferojnë partnerët me të cilët nuk është e nevojshme të diskutohet. Luani, Peshqit dhe Akrepi nuk janë për ta.

 

Virgjëresha

 

Jeta e një gruaje të Virgjëreshës është planifikuar në detaje më të vogla, dhe kjo pritet edhe nga partneri. Ai nuk dëshiron dikë pa ambicie dhe qëllime, ose që i pëlqen të jetojë në kaos. Prandaj bëni mirë të harroni Binjakët, Shigjetarin dhe Ujorin.

 

 

Peshorja

 

Për Peshoren, martesa duhet të jetë e gjitha trëndafila dhe lule; është e domosdoshme që ajo të ndihet e dashur dhe se partneri i saj është emocional. Për këtë arsye, është e vështirë për të ndërtuar marrëdhënie me Gaforren ose Peshqit.

 

Akrepi

 

Akrepit nuk i pëlqejnë gënjeshtrat. Partnerët më të këqij për të janë ata që janë jobesnikë. Nuk do shkonin fare me Peshoren, Binjakët dhe Luanin.

 

Shigjetari

 

Shigjetari, një dashnor i lirisë, është gjithnjë në lëvizje dhe nuk dëshiron të jetë i kufizuar. Një martesë me partnerët posedues që duan të qëndrojnë në shtëpi – si Virgjëresha, Bricjapi dhe Demi, nuk është ajo që ata ëndërrojnë.

 

Bricjapi

 

Bricjapi e di se asgjë nuk arrihet pa përpjekje. Nga natyra nuk është argumentuese, kështu që një marrëdhënie me Shigjetarin, Dashin ose Luanin mund të jetë një bombë me sahat.

 

Ujori

 

Një nga avantazhet e Ujorit, aq liberal, është individualiteti i tij. Rrjedhimisht, Virgjëresha e rreptë, Peshqit konservatorë dhe Akrepi i ngurtë nuk janë partnerë të mirë.

 

Peshqit

 

Peshqit lindin ëndërrimtarë dhe kanë nevojë për njerëz që janë pak realist, por janë në gjendje të kuptojnë botën e tyre. Prandaj, ata me dëshirë shmangin Dashin, Luanin dhe Shigjetarin.