Zbuloni dietën tuaj ideale sipas shenjës së horoskopit për këtë 2020

Zbuloni dietën tuaj ideale sipas shenjës së horoskopit për këtë 2020

351
0

Le të shohim së bashku se cila dietë është më e mira për tu ndjekur bazuar në shenjën tonë zodiake, për tu rikthyer në formë në këtë 2020 që sapo filloi.

 

Viti sapo ka filluar, por nëse mund ta vendosim menjëherë dietën e duhur, e cila na lejon të rikthehemi në formë me përpjekjen më të vogël të mundshme, sigurisht që nuk e kemi parasysh.

 

Dieta, siç e dinë të gjithë deri tani, funksionon mbi bazën e faktorëve të ndryshëm, përfshirë ato rreptësisht personale, sepse shpesh dieta e bërë nga një mik apo i njohur për ne nuk ka të njëjtin efekt dhe rezultat.

 

Gjithmonë është mirë të mbani mend që të kontaktoni një ekspert të ushqimit, por astrologjia gjithashtu mund të na ndihmojë, le të shohim se si, bazuar në shenjën e zodiakut.

 

Dashi

 

Këtë vit yjet nuk janë në anën tuaj përsa i përket Dashit. Këshillohet të zgjidhni një dietë vegjetariane për muajt e parë të vitit e cila gjithashtu ndihmon në largimin e toksinave të këqija të pranishme në trupin tonë dhe na pastron.

 

Demi

 

Është shenja më e pabindur nga të gjithë, dhe për këtë është e vështirë të humbësh peshë, dhe për këtë arsye është e vështirë për ju të ndiqni dietën për një periudhë të gjatë. Prandaj, agjëroni për një ose dy ditë në javë maksimumi.

 

Binjakët

 

Fitnes fizik. Ju pëlqen shumë shoqëria e miqve dhe të afërmve dhe për pasojë nuk e keni kufizuar veten gjatë pushimeve. Rekomandohet një dietë e lëngshme e bazuar në supa dhe pasta.

 

Gaforrja

 

Për të lindurit e kësaj shenje mund të thuhet se ata shpesh janë të paqëndrueshëm në humor për shkak të Hënës dhe Marsit në shenjë. Zëvendësimet e vakteve rekomandohen për disa ditë me lëngje dhe përpiquni të humbni ato kg shtesë të marra gjatë pushimeve.

 

Luani

 

Stresi ju zhyt në ushqim, dhe nuk është gjë e mirë nëse duhet të ndjekim një dietë të kontrolluar. Një javë dietë pastrimi është ajo për ju, duke zgjedhur perime, peshk dhe drithëra.

 

Virgjëresha

 

Në këtë vit të ri, 2020, mund të ketë ndërprerje të forcës së vullnetit tuaj kur të jeni në tryezë. Kështu që ju rekomandojmë një dietë të mirë mesdhetare, sa më shpejt që të jetë e mundur.

 

Peshorja

 

Venusi, kjo mund të ndikojë në ëmbëlsirat tuaja në këtë vit të ri. Një sugjerim i mirë është një dietë në javë e një përbërësi, siç është orizi.

 

Akrepi

 

Shpesh shkarkoni ankthin tuaj në ushqim, ajo që ju rekomandojmë është një dietë me ushqime që përshpejtojnë metabolizmin tuaj.

 

Shigjetari

 

Ju jeni një dashnor i ëmbëlsirave dhe mund të keni marrë disa kile shtesë, por le të kandidojmë për mbulim me një muaj ushqim pa sheqer.

 

Bricjapi

 

Ju kënaqeni duke ngrënë, por në të njëjtën kohë shpesh ankoheni për dhimbje në stomak. Dieta që ju rekomandojmë është ajo e supës, e cila është gjithashtu shumë e mirë për lëkurën tuaj.

 

Ujori

 

Shenja juaj është një nga më delikatet për stomakun, kështu që kushtojini vëmendje të madhe. Por një nga pikat tuaja është pasioni për sportin, kështu që kombinoni ushqimin e mirë me aktivitetin fizik dhe do të humbni kilogramët shtesë në një kohë të shkurtër.

 

Peshqit

 

Shpesh, shenja juaj mbizotëron nga dembelizmi. Një këshillë është të ndiqni dietat në komplete me ushqime të gatshme për përdorim. Natyrisht, ju kujtojmë që së pari të konsultoheni me një specialist, ose me mjekun tuaj të kujdesit parësor, përpara se të filloni ndonjë proces dobësimi.

loading...