Zbuloni 2 trendet e makeup-it që do t’ju bëjnë të shkëlqeni në...

Zbuloni 2 trendet e makeup-it që do t’ju bëjnë të shkëlqeni në çdo festë këtë fundvit

169
0

Stina e dimrit tashmë është shumë pranë dhe do të fillojë një muaj mbushur me festa, drita, shkëlqim dhe gëzim. Për këtë me siguri ju duhen disa tualete të reja apo disa mënyra për tu lyer ndryshe nga vitet e kaluara. Ky është vendi I duhur për të mësuar 2 prej stileve që do të jenë trendi I këtij fundviti:

 

1-Sytë aureolë: Këtë sezon vëmendja me e madhe në tualet duhet të jenë sytë. Ndaj dhe kjo mënyrë e krijimit të makeup-it e ka fokusin aty.  Një penel I cili krijon një bisht të gjatë dhe të lartë I cili e bën syrin të duket sikur e rrethon një aureolë, prandaj dhe emrin i këtij tualeti është i tillë.

 

2-Një trend tjetër këtë fundvit janë dhe ngjyrat. Ndoshta nuk jeni mëzuar të eksperimentoni por  ky do të jetë moment I duhur për ta bërë një gjë të tillë. Me tonalitete të tilla si e kuqe, portokalli, e verdhë dhe çdo ngjyrë tjetër që ju vjen ndërmend, mund të lyeni sytë tuaj sipër por dhe të konturoni në pjesën e poshtme.

 

 

https://www.instagram.com/p/B2fHXtUAcrO/?utm_source=ig_web_copy_link