Ylli i Juventusit i thotë lamtumirë skuadrës, ja skuadra e tij e...

Ylli i Juventusit i thotë lamtumirë skuadrës, ja skuadra e tij e re

245
0

Leonardo Bonucci mund të largohet nga juventusi gjatë merkatos së verës për tiu bashkuar Bluve të Londrës.

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte ka shfaquredhe njëherë interes për  qendërmbrojtësin Italian, që aktualisht aktivizohet me skudrën e Juventusit,  është një nga  lojtarët më të mirë në botë dhe Conte e dëshiron në skuadrën e tij.Sipas Il Messaggero, Chelsea i ka bërë ofertë prej 8 milionë eurove në sezon italianit, me këtë ofertë ai fiton akoma edhe më se sa përfiton tek skuadra e  Juventusit. Edhe lojtari preferon të largohet nga Torino nëse skuadra ia del që t5ë fitojë Champions Leaguen, pasi dëshiron të provojë diçka të re në një vend tjetër. Për Bonuccin po ashtu po interesohet edhe skuadra e tjetër angleze, Manchester City.