Vuçiç, Zaev dhe Djukanoviç vizitë në Durrës, Rama i tregon zonat e...

Vuçiç, Zaev dhe Djukanoviç vizitë në Durrës, Rama i tregon zonat e dëmtuara nga tërmeti

188
0

 

Kryeministri Edi Rama me Presidentin serb Vuçiç, kryeministri maqedonas Zoran Zaev dhe presidenti i Malit të Zi Milo Djukanovic kanë viztuar zonat e prekura nga tërmeti i fuqishëm në Durrës.

Mësohet se ata janë shoqëruar edhe nga drejtuesi qëndror i operacionit të emergjencës, Bledi Çuçi.

Kujtojmë që liderat kanë ardhur në Shqipëri në kuadër të “samitit” për mini-shengenin ballkanik, për lëvizje dhe tregti të lirë.

Mbrëmjen e djeshme, takimi i tyrëe është shoqëruar me protesta, ku qindra qytetarë dhe anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë protestuar me pankarta në dorë kundër pranisë së Vuçiç në Tiranë.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/786407475209006/