Vuçiç në Vatikan, i lutet Papës të mos e njohë Kosovën

Vuçiç në Vatikan, i lutet Papës të mos e njohë Kosovën

337
0

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, ka filluar ditën e sotme vizitën e tij zyrtare në Vatikan.

Sipas medias serbe B92, Vuçiç do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli.

Ndërkohë Vuçiç u shpreh para gazetarëve në Beograd se do të shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën,”

“Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën,” u shpreh ai.