Vrau kushëririn e gruas, shqiptari gjendet i pa jetë  në qelinë e...

Vrau kushëririn e gruas, shqiptari gjendet i pa jetë  në qelinë e burgut grek

260
0

 

Nje shqiptar eshte gjetur i varur ne qeline e burgut ne Greqi. Sipas mediave greke, behet fjale per nje shqiptar 41 vjec, emri i të cilit nuk eshte bere i ditur, eshte gjetur i varur me nje kordon brenda qelise se tij.

Ngjarja ka ndodhur ne burgun e Koridhalos në Greqi, ne rrethana qe ende presin te sqarohen.

Sipas asaj qe shkruajne mediat greke, shqiptari ishte arrestuar pasi qelloi me thike te afermin e gruas. Ngjarja ndodhi pak kohe me pare, kur shqiptari ishte ne nje darke familje te nje kusheriri i gruas dhe pasi kishte ngrene dhe pire, ishin perfshire ne nje sherr qe perfundoi keq.

Ai rrembeu thiken dhe qelloi 38 vjecarin, qe me pas nderroi jete rruges per ne spital. Skena dyshohet se u pa edhe nga femijet qe ishin te pranishem ne ate moment.