Vranësira dhe reshje shiu në disa pjesë të vendit, ja si do...

Vranësira dhe reshje shiu në disa pjesë të vendit, ja si do jetë moti këtë të dielë

101
0

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, njihuni me motin për ditën e sotme

Ditën e diel moti parashikohet me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimi.

 

Reshje shiu deri në orët e mëngjes në jug dhe qendër të vendit me intensitet mesatar ndërsa në veri me intensitet të ulët të karaktërit lokal. Gjatë ditës reshjet e shiut do të mbeten prezente me intensitet të ulët përgjatë zonave bregdetare të vendit.

 

Era nga verilindja –veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 15m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.