Video thyen rrjetin: Shoferin e zë gjumi, BMW fluturon…

Video thyen rrjetin: Shoferin e zë gjumi, BMW fluturon…

421
0

Ky është momenti shokues kur një makinë fluturon gjashtë metra në ajër dhe përplaset me hyrjen e një tuneli. Aksidenti ndodhi në Sllovaki pasi shoferin e kishte zënë gjumi në timon. Makina BMW i doli jashtë kontrollit dhe fluturoi dhe u rrotullua dy herë përpara se të binte në tokë. Video ka bërë xhiron e rrjetit. Policia sllovake thotë se për habi, shoferi 44-vjeçar ka shpëtuar pa plagë. Edhe testi i alkoolit i rezultoi negativ. Por dremitjet në timon janë të rrezikshme. Një studim ka zbuluar se 44 përqind e meshkujve pranojnë se kanë kaluar një fazë mikro-gjumi kur janë në timon.