VIDEO/ “Mik i paftuar”, delfini ‘manovra’ pranë varkës së turistëve në ishullin...

VIDEO/ “Mik i paftuar”, delfini ‘manovra’ pranë varkës së turistëve në ishullin e Sazanit

301
0

VLORË- Disa turistë të huaj, të cilët po eksploronin gadishullin e Karaburunit dhe ishullin e Sazanit, janë përballuar me një surprizë gjatë vizitës në këto ujëra. Siç duket edhe në videon e siguruar nga ‘Ora News’ një delfin ka shoqëruar këta turistë, duke bërë dhe manovra pranë varkës së tyre. Mësohet se turistët kishin ardhur në Vlorë për të kaluar disa ditë pushime dimërore. Ata dëshironin të vizitonin Karaburunin dhe ishullin e Sazanit.