VIDEO/ Kambisti rrëfen tmerrin: Më zunë frymën, më lidhen, grabitësit morën paratë...

VIDEO/ Kambisti rrëfen tmerrin: Më zunë frymën, më lidhen, grabitësit morën paratë dhe telefonat

162
0

Muslim Osmani, 70-vjeç nga Delvina punonte si kambist. Mbrëmjen e djeshme ai dhe e bija kanë parë tmerr me sy. Personat të armatosur dhe me maska i kane grabitur ne banesë dhe kane ushtruar dhune ndaj tyre. Ai ka treguar me detaje ngjarjen e rende. Ishte ora 7 pa 20 dola per te pare motin, ata mu hodhen siper me lidhen me zune frymen. Pastaj edhe vajzen qe erdhi te me ndihmonte. Me kane marre 22 milione leke dhe 3 mije euro”, tregon 70 vjecari.

*Deshmia e tij, e plote ne videon me poshte: