Vetëm 7 vjeç, reciton plot 2800 vargje poezi të Gjergj Fishtës

Vetëm 7 vjeç, reciton plot 2800 vargje poezi të Gjergj Fishtës

602
0

Nikoll Prendi është vetëm 7 vjeç dhe së fundmi ka arritur t’ua bëjë zemrat ‘mal’ të gjithë shqiptarëve me videon që po bën namin në rrjete sociale.

Vogëlushi ka arritur të recitojë plot 2800 vargje poezi të At Gjergj Fishtës, duke na mahnitur të gjithëve.

Bëhet me dije se Nikolli është nga fshati Balldre i Lezhës dhe i ka recituar vargjet pa bërë as edhe një sekondë pushim.

Nuk kemi fjalë të tjera për të shtuar, veçse ju ftojmë të ndiqni këtë video: