Vazhdojnë ditët me diell, ja çfarë rezervojnë temperaturat për sot

Vazhdojnë ditët me diell, ja çfarë rezervojnë temperaturat për sot

170
0

 

Ditët me diell do të vazhdojnë edhe të mërkurën e sotme.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në përgjithësi, nuk priten reshje. Ndërsa era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 10 / 18 °C

në vendet e ulëta: 8 / 18 °C

në vendet malore: 4 / 13 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

80645516_1537839119703262_7845593253247188992_o.jpg