Vasili: Vizita e Hoyt Yee, shans për kompromis.

Vasili: Vizita e Hoyt Yee, shans për kompromis.

237
0

Kreu i LSI, Petrit Vasili thotë se vizita e zyrtarit të lartë amerikan Hoyt Yee është një shans për kompromis.Në facebook, Vasili thotë se kjo vizitë është edhe një shans për normalitetin dhe qetësinë që duam.“Zv.ndihmëssekretari i shtetit të SHBA Brian Hoyt Yee nesër në Tiranë. Një shans për kompromis, që mundëson vazhdimin e integrimit europian dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme. Një shans për momentin dhe qetësinë që duam dhe aspirtojmë të githë”, shprehet Vasili në reagimin e tij