Vasili: Pse nuk dënohen ata që na humbën 140 milion euro për...

Vasili: Pse nuk dënohen ata që na humbën 140 milion euro për Bechetin

93
0

Nënkrytari i LSI Petrit Vasili ka reaguar pas një inisiative të qeverisë për të kontrolluar për kupona tatimore bizneset në vend.

“Vazhdojnë edhe dërdëllitjet e gezuara të qeverisë për gjobat qe u kanë vënë bizneseve dhe mbylljen e disa prej tyre”, shkruna Vasili duke shtura, “por po këta derdellitsa histerike le tu tregojnë më parë shqiptarëve kush u dënua për 140 milione euro, që për shkak vetëm të qeverisë, shqiptaret duhet tja paguajne Francesco Becchetit”.

 

loading...