Vasili ironi me ministrin e Brendshëm: Po droga nga ajri nga na...

Vasili ironi me ministrin e Brendshëm: Po droga nga ajri nga na destinoi në Itali?

97
0

 

Deputeti i LSI-së, Petrit vasili si duket po “merr” rolin e Berishës në opozitë. Pasi ish-kreu i LSI-së ka denoncuar përmes një postimi të bërë në “Facebook” rastin e trafikimit të drogës nga Shqipëria në Itali. Ai ironizon minisrin e Brendshëm, ku sipas tij “nuk kamë drogë pasi është kontrolluar vendi nga ajri”. “Po kjo drogë, nga na desantoi në Itali? Ustallarët i paskan mbushur magazinat me drogë deri për në fund të shekullit. Policia nuk e sheh e nuk e kap dot drogën, kriminelët dhe trafikantët; s’kanë faj, janë një, janë bashkë, siç ishin edhe më 25 qershor”-shkruan Vasili.

loading...