Vajzat britanike zhvishen para ‘Bishës’ (Foto)

Vajzat britanike zhvishen para ‘Bishës’ (Foto)

365
0

Moti i keq me dëborë dhe akuj nuk ka kursyer as Britaninë e Madhe, ndërsa mediat raportojnë se vendi është përfshirë në kaos. Në shumë autostrada qarkullohet me vështirësi, ndërsa rrugë të tjera janë të bllokuara. Nuk mungojnë as aksidentet e shumta në rrugë, si pasojë e ngricave, ndërsa i ftohti ka sjellë edhe disa viktima. Gjithsesi, ‘Bisha nga Lindja’ nuk i ka trembur aspak vajzat britanike, të cilat kanë vijuar normalisht jetën e natës.Siç shihet edhe në fotot më poshtë, ato kanë guxuar me veshjen e tyre, duke sfiduar të ftohtin.