‘Vajza single’ nuk është më vetëm! Gazetarja flet për herë të parë...

‘Vajza single’ nuk është më vetëm! Gazetarja flet për herë të parë për gjermanin që i ‘rrëmbeu’ zemrën: Problemi i vetëm që më ka shkaktuar

375
0

Nëse ka një njeri publik që e ka ndjekur ngado statusi i të qenit single, ajo është gazetarja Iva Tiço. Por gazetarja e “Blogu i një vajze single” nuk është më single. Ajo deklaroi sot në Wake Up se e ka gjetur dashurinë e jetës.

 

 

Gazetarja për herë të parë foli për dashurinë dhe burrin, i cili i ka rrëmbyer zemrën. Dhe nëse e kishit humbur besimin se dashuria nuk nis me ato fluturat në stomak, keni bërë gabim. Iva Tiço e vërtetoi vetë se ekziston ajo dashuria që nis me fluturat në stomak e mund të përfundojë me një unazë në gisht. Po kush është burri në krah të Ivës? Ja çfarë rrëfeu ajo për Wake up:

 

“E kam nënvizuar në libër të qenit single më kanë thënë që sështë vetëm për to, por në këtë rast ishte për një përkim që libri erdhi në një kohë që unë nuk isha më single të them të drejtën. Kështu që, e dija kur e botova, mendoj njësoj ndaj edhe fundi i filmit më pëlqeu që martesa, dashuria e madhe por libri ishte arritje.

 

Po, e prisja, më gjeti shumë të përgatitur, ajo që dija ishte mos u dorëzo, mos u sistemo, por prit fluturat në stomak, ose prit të duhurit. Fluturat në stomak ekzistojnë që cke me të, unë atë po prisja ndaj nuk u sistemova gjithë këto vite, për të gjetur të duhurin. është sigurisht një copës ëndërr, ndaj skam pasur asnjëherë frikën e mamave që po më ikën mosha se kam pasur gjithnjë dicka të qartë në mendjen time se do takoja njeriun e duhur dhe kur ai vjen ti nuk duhet të bësh asgjë. Dhëndrin e kemi nga Gjermania. Nuk ndihet përplasje kulturash sepse është ajo që kur vjen i duhuri ty nuk të prish asnjë punë, e vetmja gjë që më ka prishur, problem që më ka shkaktuar është se më ka bërë rrëmujë në shtëpi se është projektuar për një njeri dhe ska vend për shumë rroba”.