Urdhri/Basha nis aksionin, ndan detyrat në PD, ja koordinatorët

Urdhri/Basha nis aksionin, ndan detyrat në PD, ja koordinatorët

65
0

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mobilizuar të gjitha strukturat e partisë për aksionin opozitar të verës, ndërsa ka bërë edhe disa ndryshime, sa i takon koordinatorëve të partisë.

Basha ka caktuar koordinator në Shkodër Gazmend Bardhin, i cili do të zëvendësojë Flamur Nokën, që do të zhvendoset si koordinator në Elbasan.

 

Në kuadër të aksionit opozitar, Basha ka vendosur të lërë pa pushime Partinë Demokratike.

 

E gjithë partia është vënë në lëvizje nga një urdhër i kryetarit Lulzim Basha, i cili kërkon që, deri në 31 gusht, një grup i posaçëm pune të monitorojë përmbushjen e disa detyrave organizative nga strukturat lokale.

 

“Partia do të përfundojë në mënyrë kapilare organizimin e strukturave të saj në të gjithë Shqipërinë.

 

Kryetari Basha ka caktuar afate të qarta për detyrat e caktuara. Psh, deri në datën 20 korrik degët duhet të bëjnë kalendarin e punës deri në 31 gusht, që është afati maksimal për kryerjen detyrave dhe monitorimin e tyre nga grupi i punës.

 

Ky grup pune përbëhet nga 24 koordinatorë, që mbulojnë 70 degët e Partisë Demokratike. Koordinatori ka për detyrë të ndjekë të gjithë procesin e përmbushjes së detyrave, sipas urdhrit të Bashës, dhe përgjigjet për veprimtarinë e tij përpara Kryetarit të Partisë.

 

Për të qenë sa më efektiv, ky grup ka në përbërje individë që nuk kanë konflikt interesi me degët, pra, nuk janë deputetë aty, apo nuk kanë qenë të deleguar në nivel qarku për organizimin e partisë dhe më pas të protestave.

 

Nga urdhri i Kryetarit të PD bie në sy porosia, që gjatë procesit të plotësimit të strukturave drejtuese të PD në çdo degë, të afrohen personat me kontribute historike në parti, duke e kombinuar me afrimin e grave dhe të rinjve”, thuhet në njoftimin e PD.

 

GRUPI I PUNËS PËR KOORDINIMIN E VEPRIMTARISË ORGANIZATIVE NË NIVEL QARKU

 

Nr.    QARKU     KOORDINATOR

 

RAJONI TIRANA 1

(Degët 1, 2, 3)      HEKURAN HOXHALLI

 

RAJONI TIRANA 2

(Degët 4, 5, 12)    ALBANA VOKSHI

 

RAJONI TIRANA 3

(Degët 6, 7, 8)      ALDO BUMÇI

 

RAJONI TIRANA 4

(Degët 9, 10, 11)  ORJOLA PAMPURI

 

 

RAJONI TIRANA 5

(Degët 14, 15, 16) EDMOND SPAHO

 

RAJONI TIRANA 6

(Degët 13, Vorë, Rrogozhinë)  OERD BYLYKBASHI

 

RAJONI TIRANA 7

(Degët Kavajë, Kamëz, Paskuqan)    EDI PALOKA

 

RAJONI DURRËS 1

(Dega Durrës)       GENT STAZIMIRI

 

RAJONI DURRËS 2

(Dega Shijak, Krujë, Fushë-Krujë)    BUJAR VUKAJ

 

RAJONI ELBASAN 1

(Degët Elbasan, Librazhd, Prrenjas)  FLAMUR NOKA

 

RAJONI ELBASAN 2

(Degët Belsh, Cërrik, Gramsh, Peqin)         ALBERT AVDYLI

 

RAJONI FIER 1

(Degët Fier, Patos dhe Mallakastër)  ARBEN IBRO

 

RAJONI FIER 2

(Lushnje, Divjakë dhe Roskovec)      BERNARD BANUSHI

 

RAJONI VLORË 1

(Degët Vlorë dhe Selenicë)       ERVIN MINAROLLI

 

RAJONI VLORË 2

(Degët Himarë, Delvinë, Sarandë)     ILIR DERVISHI

 

RAJONI SHKODËR 1

(Degët Shkodër dhe Malësi e Madhe)         GAZMENT BARDHI

 

RAJONI SHKODËR 2

(Degët Vau i Dejës dhe Pukë)  AHMET PREMÇI

 

RAJONI KORÇË 1

(Degët Korçë, Maliq, Kolonjë) SAHIT DOLLAPI

 

RAJONI KORÇË 2

(Degët Pogradec, Devoll)         ENDRI HASA

 

LEZHË FLAMUR HOXHA

BERAT TAULANT ZENELI

DIBËR ENKELEJD ALIBEAJ

GJIROKASTËR ERVIN SALIANJI

KUKËS KRESHNIK ÇOLLAKU

loading...