Uji përmbyt rrugën, çiklistët nuk e ndalojnë garën

Uji përmbyt rrugën, çiklistët nuk e ndalojnë garën

187
0

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur gjatë një etape çiklistike për të rinjtë në Spanjë ku reshje të dendura shiu përfshinë zonën dhe ujërat zaptuan me disa centimetra rrugën.

E ndërsa pritej ndërprerja e garës për shkak të kushteve të papërshtatshme për të vazhduar, organizatorët e Volta Ciclista al Penedés në Katalunja vendosën që ajo të vijonte duke vënë kështu në rrezik dhe jetën e garuesve që merrnin pjesë në të.

Mediat vendase reaguan menjëherë për këtë ngjarje duke sulmuar organizatorët që ndërmorrën këtë vendimmarrje të rrezikshme.

loading...