Tronditet Fushë-Kruja, shpërthim i fuqishëm në një mobileri

Tronditet Fushë-Kruja, shpërthim i fuqishëm në një mobileri

347
0

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur mbrëmë rreth mesnatës qytetin e Fushë-Krujës. Mësohet se një sasi eksplozivi ka shpëthyer derën hyrëse të një mobilerie, në pronësi të Dhurata Karaj. Nga të dhënat e para mësohet se fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar. Nga shpërthimi ka patur dëme të shumta materiale. Ndërkaq, forca te shumta policie të rajonit të Fushë Krujës dhe nga komisariati i Krujës mbërritën në vendngjarje dhe po punojnë për identifikimin e autorëve si dhe për zbhardhjen e plotë të ngjarjes.