Tornado godet në Italinë qendrore, një i vdekur!

Tornado godet në Italinë qendrore, një i vdekur!

290
0

Siç raportojnë mediat sot në orët e hershme të mengjesit një tornado ka goditur qytezën Fiumicino të Italisë qendore duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale dhe një të vdekur.

Ende nuk ka detaje më të hollësishme për ngjarjen. Italia është goditur dhe pritet të goditet edhe sot nga stuhi të fuqishme si pasojë e ciklonit sekondar gjenovian, i cili pritet të përfshijë edhe shumë pjesë të Gadishullit Ballkanik.

Rrebeshe stuhi të fuqishme shiu priten gjatë ditës dhe mbrëmjes së sotme përgjatë tërë Bregdetit Adriatik dhe ato kanë filluat tani me intensitet në bregdetin kroat.