Tirana godet në merkato, braziliani Cale firmos kontratë 2-vjeçare

Tirana godet në merkato, braziliani Cale firmos kontratë 2-vjeçare

329
0

Elton Cale është zyrtarisht një futbollist bardheblu. Mesfushori brazilian me tipare sulmuese ka nënshkruar kontrate 2-vjeçare me Tiranën.

Ish-futbollisti i Flamurtarit do të jetë pjesë e rëndësishme e skuadrës për dy sezonet e ardhshme.

Cilësi dhe eksperiencë në kampionatin shqiptar, Cale konsiderohet një afrim shumë i rëndësishëm për Tiranën.

Në muajin korrik braziliani do t’i bashkohet ekipit në ditët e para përgatitore.