Teuta merr vendin e parë, Tirana dhe Partizani ne ndjekje

Teuta merr vendin e parë, Tirana dhe Partizani ne ndjekje

154
0

Kategoria Superiore mbylli ditën e sotme të gjitha ndeshjet e javës së tetë, ndërkohë që edhe tabela e renditjes ka pësuar ndryshime.

Vendin e parë tashmë e mban Teuta, me 15 pikë, e vetme në krye të klasifikimit. Më tej, pas fitoreve, ngjiten në kuotën e 14 pikëve, Tirana dhe Partizani, që mbajnë vendin e dytë dhe të tretë.

Në vendin e katërt dhe të pestë, gjenden Bylisi dhe Skënderbeu, ndërkohë që vendi i gjashtë për Vllazninë, që mbetet me 12 pikë. Vetëm vendi i shtatë për Kukësin, me 11 pikë të grumbulluara, ndërkohë që Laçi mban pozicionin e tetë, me 7 pikë.Luftëtari i parafundit në renditje, me 6 pikë, ndërkohë që mbyll tabelën Flamurtari, me vetëm 2 pikë gjatë 8 ndeshjeve.

REZULTATET – JAVA 8

Teuta-Flamurtari 1-0

Luftëtari-Bylis 1-1

Tirana-Laçi 2-1

Vllaznia-Partizani 1-3

Skënderbeu-Kukësi 0-0

KLasifikimi

             Skuadra                   P         

1          Teuta Durrës          15                  

2          Tirana                        14      

3          Partizani                   14                  

4          Bylis                           13      

5          Skënderbeu            13                  

6          Vllaznia                     12                  

7          Kukësi                       11                  

8          Laçi                               7                   

9          Luftëtari                     6                   

10       Flamurtari                 2