Tërmeti lëkund vendin, ja ku ishte epiqendra (MAGNITUDA)

Tërmeti lëkund vendin, ja ku ishte epiqendra (MAGNITUDA)

340
0

Një tërmet ka lëkundur pak momente më parë vendin. Mësohet se tërmeti ishte me epiqendër 16 kilometra larg Bulqizës. Sipas “Earthquakes”, lëkundjet ishin me forcë 3.6 ballë të shkallës Rihter.

 

Nuk dihet nëse ka dëmtime nga tërmeti, ndërkohë raportohet se te qytetarët është ndjerë panik.

 

Kujtojmë se rreth dy muaj më parë Shquipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm, i cili pati si epiqendër Durrësin. Nga ky tërmet u shënuan dëme të mëdha materiale dhe u lënduan dhjetëra persona.