Tërmet në jug të vendit

Tërmet në jug të vendit

472
0

 

Të tjera lëkundje tërmeti janë regjistruar në jug të vendit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit tërmeti e ka pasur epiqendrën në fshatin Krahes, 22 km në Veriperëndim të Tepelenës

 

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 ballë dhe një thellësi prej 12 kilometra.

 

Po ashtu këtë të martë është regjistruar dhe një tjetër lëkundje. Pak pas mesnatës, tërmeti është regjistruar 10 kilometra në Juglindje të Korçë.

Shperndaje