Tenton të digjet para kuvendi, emër i njohur për policinë

Tenton të digjet para kuvendi, emër i njohur për policinë

118
0

 

Në afërsi të Kuvendit të Shqiëpërisë, ku pritet dhe të nis seanca kuvendore ka ndodhur një incident. Një person i moshës 35-vjeçare, i identifikuar si Saimir Zalli ka tentuar ti vë zjarrin vetes. Personi është ndaluar në kohë nga forcat e rendit, të cilët i është dashur të përballeshin me të dhe tri javë më parë, kur Zalli  kishte hipur në majën e një vinçi dhe kërcënonte se do të hidhej. Zalli u shpëtua mrekullisht nga një punonjësi gardës, që ishte në zonë për të ruajtur territorin gjatë zhvillimit të seancës në kuvend.

 

loading...