Tags Posts tagged with "Zgjedhjet"

Tag: Zgjedhjet

Zgjedhjet, Thaçi: Sot le të fitojë Kosova, qeveria e re duhet...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook ka ftuar të gjithë qytetarët e vendit që ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre...

Zgjedhjet, Policia masa shtesë: Mbi 7700 efektivë në gatishmëri

Policia e Shtetit ka marrë masa shtesë për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, për zgjedhjet vendore që do të zhvillohen të dielën. Drejtori i Rendit...

Zgjedhjet, PS-PDIU betejë për Tiranën

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka deklaruar se nga dita e sotme asnjë subjekt politik nuk mund të bëjë kërkesë për...

Zgjedhjet, kryeprokurori ngre struktura të posaçme dhe në gatishmëri

Në kuadër të mbarëvajtjes së procesit zgjedhor Kryeprokurori Adriatik Llalla ka lëshuar një udhëzim për prokuroritë lokale si dhe janë krijuar dhe strukturat e...

Zgjedhjet, Demiraj paralajmëron drejtuesit e policisë: Do mbani përgjegjësi

Garantimi i një procesi zgjedhor me standarde, ka qenë në fokus të një takimi që Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj zhvilloi sot me drejtuesit...

Zgjedhjet, PDIU takim në Vlorë. Idrizi: Të gjithë politikanëve shqiptarë u...

Muhedini: I bëj thirrje të gjithë shqiptarëve të Çamërisë që të mos përçahen duke votuar bashkëpatriotët tanë që janë në listat e partive të...

Zgjedhjet, si renditen partitë në fletën e votimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar edhe renditjen e partive politike të regjistruara për zgjedhjet, në fletën e votimit. E para në listë do...