Tags Posts tagged with "Vlorë"

Tag: Vlorë

Vlorë, mbahet konferenca: “Shqipëria në shkrimet e udhëtimit të periudhës paskomuniste...

Nga Anila Ahmataj “Shqipëria në shkrimet e udhëtimit të periudhës paskomuniste (1990-), quhet konferenca ndërkombëtare organizuar nga Departamenti i Gjuhëve të Huaja dhe ai i...

Vlorë, ‘Audi’ përplas 10-vjeçarin

Një aksident i frikshëm automobilistik ka ndodhur këtë mëngjes në aksin rrugor të Lungomares në Vlorë. Një 35-vjeçar, duke ecur me një makinë tip “Audi”...

Vlorë, kush është 27-vjeçari shenjestër e atentatit

Dyshohet se objektiv i atentatit te mbetur ne tentative paraditen e sotme ne Lungomare ka qenë një 27-vjeçar me iniciale I.H i përfshirë në...

Vlorë, nipi vret gjyshin dhe e inskenon ngjarjen si grabitje

Mbrëmjen e 27 shkurtit u raportua se pas një grabitjeje në shtëpinë e tij, një 69-vjeçar në qytetin e Vlorës ishte paraqitur në spital...

Vlorë,era e fortë rrëzon shtyllat e tensionit të lartë, spitali pa...

Era e fortë dhe moti i keq kanë dëmtuar fiderin “Vlora 1”, prej 6kV, që ndodhet në zonen e TEC-it, duke rrëzuar shtyllat e...