Tags Posts tagged with "Teatri"

Tag: Teatri

Teatri, padi të reja në SPAK, Budina: Kërkojmë hetimin për tentativën...

  Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka dorëzuar sot padi të reja në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) dhe para kësaj godine ata kanë mbajtur...

Teatri, Romir Zalla: Nëse shkon drejt luftës, luftë le të ketë

Është bërë një vit e gjysmë që protestohet përpara godinës së Teatrit Kombëtar, për projektin që thuhet se do të marrë jetë. Mëngjesin e...

Teatri, Pedagogët dhe Ermal Meta! Nga Arian Galdini

Më kujtohet sesi në fillimin e viteve '90 ne të rinjtë e asaj kohe çmendeshim pas Jim Morrisonit dhe Nirvanave, etj, por nuk bënim...