Tags Posts tagged with "Moti i keq"

Tag: Moti i keq

Moti i keq, përmbytje në Vlorë dhe Durrës

Reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje në disa zona të vendit tonë. Mësohet se lumi Vjosë ka dalë nga shtrati dhe ka përmbytur...

Moti i keq, përplasen dy tragete në Durrës

Moti i keq, dallgët dhe erërat e forta kanë bërë që dy tragete në portin e qytetit të Durrësit, të përplasen. Ngjarja ka ndodhur pasditen...

Moti i keq, pezullohen lundrimet e trageteve nga Durrësi

Si pasojë e mbylljes së përkohëshme të portit të Barit, dy tragetet e parashikuara për t’u nisur mbrëmjen e së mërkurës nga porti i...

Moti i keq, furgoni i pasagjerëve del nga rruga në Vlorë

  Një furgon ka dale nga rruga në vendin e quajtur rruga e lumit të Vlorës në fshatin Vranisht. Një burrë është plagosur dhe ka...

Moti i keq, sinoptikanët grek: Do goditet fort edhe Shqipëria

Sipas meteorologut të njohur Sakis Arnautoglou sasia e reshjeve të shiut që do të bien nga e enjtja deri të dielën në mbrëmje do...