Tags Posts tagged with "KOSOVA"

Tag: KOSOVA

“Kosova”, Rama në Kuvend: Mbajtëm qëndrim parimor dhe politik në funksion...

Kryeministri Edi Rama insiston se ka mbajtur qëndrimin e duhur për çështjen e marrëdhënies Kosovë-Serbi pas ngjarjes së rëndë në Banjskë. Ndërsa kundërshtoi deputetin demokrat,...

Nga sot gazetarët në Kosovë do të kenë përfaqësim dhe mbrojtje...

Për herë të parë që nga themelimi, Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës dhe Oda e Avokatëve të Kosovës kanë nënshkruar një Memorandum Bashkëpunimi, i...

Kosova, gjenocidi në Ruandë dhe tregtarët shqiptarë të armëve/ Nga Ramadan...

As 25 vite nuk u mjaftojnë viktimave, xhelatëve dhe mbarë shoqërisë njerëzore, për të harruar dhe fshirë gjakun e masakrave gjenocidale. Humanizmi si vlerë dhe...

Kosova, rrugëtimi drejt pavarësisë dhe pas saj

Për shumë vjet me radhë, deri në qershor të vitit 1999, shqiptarët vuajtën pasojat e spastrimit etnik, masakrave dhe dhunimeve nga ushtria, policia dhe...

Kosova, njëmilion euro për ushqimin e të burgosurve

Ministria e Drejtësisë do të bëjë furnizimin me artikuj ushqimor për të burgosurit në Shërbimin Korrektues të Kosovës në vlerën e 1 milion eurove. Në...

Kosova, në tetor me kod telefonik dhe operatorë serbë

Kosova do të marrë kodin telefonik shtetërorë +383 në fillim të muajit tetor, si dhe pritet të licencohet një operatorë i telefonisë së lëvizshme...

Ja si duken sot pesënjakët që nëna kosovare i lindi para...

Të gjithë i mbajnë mend 5 binjakët të cilët i lindi nëna kosovare para 20 vitesh Arjeta, Xheneta, Kushtrimi, Kastrioti dhe Kreshniku janë pesënjakët që...