Tags Posts tagged with "burra"

Tag: burra

Burra, nuk keni shpresë! Gratë e këtyre shenjave të Zodiakut nuk...

Dashi   Femrat e Dashit janë shumë të pavarura dhe krenare për veten e tyre. Ato filluan të gjenin rrugën e tyre herët, pa u varur...

Manifestim në Suedi kundër Nobelit për Handke/ Fjalët prekëse të poetit...

  Shqiptar Oseku, poet dhe anëtar i rrjetit suedezo-shqiptar ka mbajtur një fjalim të jashtëzakonshëm në manifestimin kundër vendimit të akademisë suedeze për të nderuar...

Farat e shalqirit, bëjnë burrat, burra

Shalqiri është një frutë, i cili ka prejardhjen nga Afrika e Perëndimore. Brenda shalqirit gjenden një numër i konsiderueshëm i farave, këto për disa janë...