Super kompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve

Super kompjuteri parashikon fituesin e Ligës së Kampionëve

303
0

Pritjes së gjatë për Juventusin për të fituar trofeun e Ligës së Kampionëve do t’i vijë fundi këtë sezon. Ky është parashikimi i një teknologjie me një super kompjuter, që ka nxjerrë ‘Zonjën e Vjetër’ triumfuese në garën elitare të Evropës. Skuadra e Manchester Cityt, nuk do të jetë në gjendje të fitojë katër tituj këtë sezon, me Juventusin që në finale e ‘Wanda Metropolitano’ do të mund Barcelonën’. Kompjuteri ka parashikuar se fillimisht Juventus, Liverpool, Manchester City dhe Barcelona do të kalojnë në gjysmëfinale. Në gjysmëfinale, Juventus do të eliminojë Manchester Cityn, ndërsa Barcelona skuadrën e Liverpoolit.