Sot reshje shiu në këto zona, mësoni si pritet të jetë moti

Sot reshje shiu në këto zona, mësoni si pritet të jetë moti

219
0

Sipas Institutit të Gjeoshkencave ditën e sotme (e mërkurë, dt.02) priten reshje lokale të dobëta në qarqet Shkodër, Lezhë dhe Durrës.

 

TEMPERATURAT

 

Sot (e mërkurë, dt.02) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 17 / 25 °C

 

në vendet e ulëta: 16 / 28 °C

 

në vendet malore: 12 / 24 °C.

ERA

Sot (e mërkurë, dt.02) era pritet të fryjë mesatare deri e fortë kryesisht në bregdet.

auto_m21569964681.jpg