Sot, mot i kthjellët dhe i nxehtë

Sot, mot i kthjellët dhe i nxehtë

140
0

Gjate dites se marte, 1 gusht 2017, moti mbi vendin tone parashikohet te jete i kthjellët dhe i nxehtë, me vranësira te pakta ne zonat malore. Baza e reve të ulta 1200 metër.

Era do te jete me drejtim Veriperëndim-Verilindje 1-10m/s. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.0 .Shikimi 10km-20km. Temperaturat me rritje në të dyja ekstremet.

Temperaturat parashikohen te jene:

Vendet malore             21°/37°C

Vendet e ulta               20°/40°C

Vendet bregdetare      22°/37°C 

loading...
Shperndaje