Sot merrni çadrën me vete, zonat ku parashikohen reshje shiu

Sot merrni çadrën me vete, zonat ku parashikohen reshje shiu

85
0

Moti rezervon surpriza, priten rrebeshe, stuhi dhe shkarkesa elektrike

Moti ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu në jug dhe juglindje.

Temperaturat minimale parashikohen 6-11 gradë, temperaturat maksimale do të jenë me rënie 11-13°C në veri , 19-21°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Jug-lindje me shpejtësi 12 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.