Si i përgjigjen Edi Ramës dy zonjat demokrate…

Si i përgjigjen Edi Ramës dy zonjat demokrate…

1361
0

Voltana-Shpjegim për inatin e Edvin Ramës!

Shënim nga Albina Deda

 

Deputetja demokrate Albina Dede së bashku me kryebashkiaken e Shkodrës Voltana Ademi e përshëndesin në këtë mënyrë Edi Ramën nga “Çadra e Lirisë”. Ja çfarë shkruan në FB, deputetja Albina Dede për Ramën…

“Për disatën herë me fjalë e gjestikulacione të nje psikopati reaktiv, kryeministri I mjerimit te ketij vendi I turret qytetares se pare te Shkodres. Natyrisht qe si pinjoll I rregjimit diktatorial si paraardhesit e vet Shkodren e ka hale ne sy. Se aty pushon mendja e qytetaria dardane si dhe revolta e perjeteshme kunder eterve politike e biologjike te Edi Rames. Por kesaj rradhe ky monster-kryeminister hallin e ka edhe diku tjeter. Eshte Voltana, zonja demokrate e kurajoze shkodrane e cila denoncoi dy vite me pare leven kriminale te Rames, Emiljano Shulazi. Tani kur krimineli eshte duke u gjjykuar ky psikopat turret cmendurisht kunder Voltana Ademit. Eshte hera e dyte qe une si shume zonja te ketij vendi reagoj ndaj ketyre akteve te cilat perveçse nje maskiliteti prevers e arrogant jane vepra te renda e delikte te denueshme. Sot po I drejtohem duke I thene se nuk eshte gje tjeter veçse nje burracak I mjere I cili meriton te ndante qeline dhe burgun me Shullazet e tij per pjesmarrje dhe organizim te grupeve te rikonstruktuara kriminale. Ajo hakmarrje qe kryeministri beri ndaj Voltanes eshte nje mesazh I gjalle e I deshifrueshem qe ai I dergon si suport krimit dhe bandave ne prag te zgjedhjeve. Por e siguroj Edi Ramen se te gjithe zonjat e ketij vendi sot jane Voltana dhe do te dine ti pergjigjen me çdo mjet si dhe me vote. Jam e sigurt se kjo eshte fushata e fundit elektorale dhe kurre me shqiptaret nuk do degjojne batutat e tij prevese dhe nuk do shikojne kllounerite e psikopatit me çitjane ne sheshet e Shqiperise!As parate e droges, as mbeshtetja e krimineleve te Shqiperise, as suporti I soros-oligarkise nuk do ta shpetojne shembjen e kolibes kriminale te tij.Ai kete e ndjen ndaj I jane zgjuar genet e hakmarrjes sadiste. E mbyll kete reagim me nje shprehje te mencur te aneve te mija:Vdekja natyrale eshte ligj natyre dhe ndonese e dhimbeshme eshte normale. Por per burrin ka nje vdekje me te rende. Eshte te vdesesh per se gjalli.Kjo eshte vdekje pa nder e pa lavdi.Te tille fat pate dhe ti Edi Rama! E si rendom mbi banesen e fundit te “burrit”qe vdiq per se gjalli me emrin Edi Rama do te shkruhet:

“Studjoi per piktor por perfundoi ne bojaxhi, tentoi per burre shteti por perfundoi ne nje karaxhoz pa vlere”.

Me kete epitaf per burrin e paburre Edi Rama I bej thirrje jo vetem kolegeve te mija politikane por gjithe zonjave te nderuara te ketij vendi te neverisin dhe te protestojne ndaj ketij akti te pashembull te kryer nga nje njeri i papergjegjshem si Edi Rama i cili per ironine e fatit tone nacional edhe pak dite qendron I ulur ne karriken e kryeministrit te Shqiperise.