Si duhet t’u kërkojmë falje njerëzve sipas shenjave të tyre të zodiakut

Si duhet t’u kërkojmë falje njerëzve sipas shenjave të tyre të zodiakut

90
0

Nelson Mandela ka thënë: “Falja çliron shpirtin, heq frikën. Kjo është arsyeja pse falja është një armë e fuqishme “. Por nuk është gjithmonë e lehtë të falësh.

 

Me Horoskopin mund të zbulojmë se cilat strategji duhet të përdorim që të tjerët të na falin bazuar në shenjën e tyre të zodiakut. Ndikimet e Yjeve mund të jenë shumë të dobishme për të përmirësuar marrëdhëniet tona me ata që na rrethojnë.

 

Dashi- Dashi nuk është një shenjë që e mban hidhërimin. Ai lehtësisht zemërohet, por zemërimi i tij ikën me të njëjtën shpejtësi me të cilën ai nxehet, që është rreth 5 minuta. Nëse doni të faleni nga një Dash, duhet t’i thoni se ai ka të drejtë. Dashi duhet të ketë afër njerëz të gatshëm për të luftuar së bashku me të. Në emër të kësaj aleance mund të falë ndonjë gabim, por mos e teproni!

 

Demi- Demi është një shenjë që preket shpejt dhe mënyra e faljes mund të jetë e gjatë dhe e çrregullt. Ai është një person i durueshëm.  Respektoni kohët e tij dhe tregojini atij se, pavarësisht nga gjithçka, ju jeni një person i besueshëm ku ai mund të mbështetet. Ai ka nevojë për dëshmi konkrete dhe të prekshme të pendimit tuaj.

 

Binjakët- Kjo është një nga shenjat më të këqija. Në fakt, zakonisht Binjakët duhet të falen nga dikush dhe jo anasjelltas. Dhe ndoshta pikërisht për këtë arsye, përballë atyre që kërkojnë falje, tregojnë tolerancë, fleksibilitet dhe mendim të hapur, Binjakët falin. Ndonjëherë ai pretendon dhe preferon të bëjë një figurë të mirë në një lojë të keqe. Për të të falur mund të jetë e mjaftueshme për t’i bënë atij një shaka, ironike, pa dramaturgji teatrale.

 

Gaforrja- Gaforrja, pasi u është bërë padrejtësi, nuk mund të presë që t’ju falë, por në mënyrë që kjo të ndodhë, do t’ju bëjë të vuani ankesat e saj të pafundme. Ju do të vazhdoni të korrni gabimin që keni bërë për gjithë jetën tuaj dhe ai do tju ndjekë edhe pas shumë vitesh nëse është e nevojshme. Ju thotë se ju fal, por në fund nuk mund të harrojë asgjë, për mirë ose për keq. Për t’ju falur, mund të jetë e dobishme t’i kujtoni sa afër keni qenë kur ka patur nevojë. Shpërndani ndjeshmërinë tuaj.

 

Luani- Mbretit Luan i pëlqen t’i tregojë popullit të tij shpirtmadhësinë që ka dhe për këtë falja mund të shihet si një zëvendësues i egos së tij. Për t’ju falur, ju duhet t’i jepni lirinë e duhur ndaj adulsioneve më ekstreme. Luani duhet të ndjehet personi më i bukur, më i zgjuar dhe më i mirë në botë. Është gjithashtu shumë e rëndësishme të tregosh mirënjohje për zemrën e tij të mirë. Një taktikë gjithnjë fituese është t’i bëjmë atij një dhuratë të çmuar ose lule.

 

Virgjëresha – Shenjë e Virgjëreshës është shumë e kujdesshme dhe e përpiktë, për këtë arsye, në qoftë se ju duhet të kërkoni falje për çdo gjë, është e rëndësishme që ju të zgjidhni me kujdes se çfarë të thoni, duke i dhënë peshë çdo fjale dhe madje edhe duke kontrolluar gramatikën tuaj. Mos u mundoni ta shfrytëzoni pjesën e saj emocionale, jo sepse nuk e ka atë, por sepse preferon të trajtojë me racionalitet situata të caktuara. Pas një kritike, një analizë të saktë dhe të detajuar, do të vlerësojë nëse do t’ju japë faljen e saj, duke ju befasuar me një mirësi të madhe shpirtërore.

 

Peshorja- A është me të vërtetë e nevojshme të falet dikush nga Peshorja? Është një shenjë shumë diplomatike dhe vështirë se përfundon në situata komplekse ku nevojiten justifikime. Lehtësia e saj është e paqartë dhe në shumë raste është sipërfaqësore ose indiferente ndaj të tjerëve. Nëse ju keni ardhur në një pikë për t’i çuar gjërat deri tek falja, kjo do të thotë se ajo ka humbur vetëkontrollin dhe për këtë arsye do të jetë e mjaftueshme për ta bërë atë ta rimarrë, duke propozuar një kompromis të vlefshëm të mirë.

 

Akrepi- Nëse doni të faleni nga Akrepi, duhet t’i luteni fatit të mirë. Kjo është një shenjë shumë hakmarrëse dhe, edhe nëse është një gabim i vogël, mund ta mbajë mend me përjetë. Fitimi i besimit të tij është shumë i vështirë dhe, pasi ta humbasësh, është shumë e vështirë ta rimarrësh atë. Megjithatë, nëse përjeton ndjenja të vërteta dhe të thella për ju, mund të mbyllë një sy dhe t’ju falë. Nëse kjo ndodh, konsiderojeni veten me fat dhe të mrekullueshëm.

 

Bricjapi – Bricjapi mund të jetë shumë i vështirë për ju dhe, në qoftë se ju doni që t’ju falë, do t’i nënshtroheni një sërë testesh që mund të të bëjë, pa të cilat kurrë nuk do të rivendosni dot një marrëdhënie harmonike së bashku. Shpjegimet e gjata janë të padobishme, gjithashtu sepse mendimi i tij mbi faktet vështirë se mund të ndryshojë. S’ka dyshim që është më mirë të mos bëhesh shumë melodramatik dhe të mbash një distancë emocionale, për një dëgjim më intensiv për ato që janë arsyet tuaja.

 

Ujori – Problemi kryesor me një Ujor do të jetë të arrish ta gjesh ose ta ritakosh për t’i kërkuar falje. Nëse mbetet keq nga sjelljen juaj, mund të mos ju tregojë dhe papritmas të zhduket pa dhënë asnjë shpjegim. Pasi ta keni kaluar pengesën e parë, është një shenjë e mirë-projektuar për të dëgjuar dhe, pavarësisht polemikave të vazhdueshme, përpiqet për të vënë veten në këpucët tuaja dhe për t’ju kuptuar. Për disa miq të besuar fal çdo gjë!

 

Peshqit- Nëse keni nevojë t’ju falë një Peshk, mbani mend se ai do të ankohet gjatë, por pastaj kur t’i keni dhënë të gjitha justifikimet tuaja do t’ju falë me zemërgjerësi të madhe. Fakti është se Peshqit janëë shenja që kuptojnë se falja është një shenjë e fuqisë së madhe të brendshme dhe se pa të bëhet më e vështirë për të jetuar një jetë të qetë dhe të lumtur.