Si do të jetë moti sot, e hënë 21 tetor 2019!

Si do të jetë moti sot, e hënë 21 tetor 2019!

211
0

Moti për ditën e sotme parashikohet me kushte të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në të gjithë territorin. Gjatë pasditeve priten vranësira kryesisht në zonat malore, por pa rrezikuar shira. Mbrëmja përmirëson gradualisht kushtet e motit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur nga 8 gradë celsius deri në 29 gradë celsius./E.B-