Shtohen grupet e punës, mbërrin në Rinas një ekip shpëtimi nga Izraeli

Shtohen grupet e punës, mbërrin në Rinas një ekip shpëtimi nga Izraeli

153
0

Mbërrijnë në Shqipëri të tjera përforcime nga ndërkombëtarët.

Mësohet se sapo janë ulur në aeroportin e Rinasit një grup specialistësh shpëtimi nga Mevo’ot HaHermon Search & Rescue Unit e Izraelit.

Raportohet se ata do të nisen menjëherë drejt Durrësit dhe Thumanës, ku janë regjistruar dëmet më të mëdha dhe ku po punohet për nxjerrjen e personave nga rrënojat e banesave të shembura.

Ndërkohë në vendin tonë ardhur grupe shpëtimi edhe nga shtete të tjera, si Kosova, Italia, Greqia, Rumania, të cilat janë duke vijuar punën.

78696141_2543054075812970_5313845946495270912_n.jpg