Shpërthimi në karburant, Policia: 6 të plagosur, 1 drejt Tiranës

Shpërthimi në karburant, Policia: 6 të plagosur, 1 drejt Tiranës

393
0

Pas ngjarjes në Lezhë ku një pikë karburanti shpërtheu në flakë, Policia e Shtetit ka dhënë detaje dhe tregon se nga shpërthimi kanë mbetur 6 persona të plagosur dhe njëri prej tyre po transportohet drejt Tiranës. Sipas policisë, 5 të tjerët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

 

Njoftimi paraprak:

Zjarrfikset kane vene nen kontroll zjarrin te karburanti. Eshte shmangur plotesisht rreziku i perfshirjes nga flaket i depozitave te karburantit. Nga shperthimi i bombules se gazit ne karburant jane lenduar 6 persona. Njeri prej tyre po transportohet per ne tTirane ne repartin e djegies.  5 te plagosurit e tjere jane jashte rrezikit per jeten. Zjarrfikesit po punojne per elemimin e plote te zjarrit. Sherbimet e policise kane vendosur perimeter sigurie dhe kane larguar gjithe njerezit perrreth karburantit.