Shpërthen në lot, Olta Xhaçka lexon LISTËN E EMRAVE të 28 viktimave...

Shpërthen në lot, Olta Xhaçka lexon LISTËN E EMRAVE të 28 viktimave të TËRMETIT

505
0

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka lexuar listën zyrtare të personave që kanë humbur  jetën nga tërmeti i fortë me epiqendër në Durrës.

 

Në një deklaratë për shtyp, Xhaçka ka shpërthyer në lot teksa shqiptonte emrat e viktimave.

 

Më tej, Xhaçka i ka bërë thirrje qytetarëve që mos të kthehen në banesat e tyre që janë dëmtuar, pasi rrezikojnë jetën.

 

Në Durrës :

 

1- Amelia Lala, 8 vjeç

2- Esiela Karanxha, 8 vjeç

3- Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç

4- Sadik Qato, 85 vjeç

5- Isah Abazi, 29 vjeç

6- Flatar Zenelaj, 64 vjeç

7- Eviola Broshka, 28 vjeç

8- Kristi Reçi, 24 vjeç

9- Sehadete Lala, 79 vjeç

10- Djena Karanxha

11- Eduart Reçi

12- Shemsedin Abazi

 

Në Krujë:

 

 1. Ariela Lala 4 vjeç

 

 1. Bukurije Leka

 

 1. Erisa Cara

 

 1. Fatmira Cuka 44 vjeç

 

 1. Selvie Lala 77 vjeç

 

 1. Saimir Greku

 

 1. Kristjan Preçi 26 vjeç

 

 1. Sardi Cuka 18 vjeç

 

 1. Hajrie Vata 65 vjeç

 

 1. Klevis Çupi (Aliu) 34 vjeç

 

 1. Drita Cakoni 58 Vjeç

 

 1. Pëllumb Greku 57 Vjeç

 

 1. Çelike Grupieku 57 Vjeç

 

 1. Hajredin Çupi, 66 Vjeç

 

 1. Kastriot Cakoni

 

Ndërsa në Lezhë:

 

Marjan Preçi 25 vjec – u dëmtua nga tërmeti dhe automjeti që po e dërgonte në spital ka dalë nga rruga. Për pasojë Marjan Preci ka humbur jetën.