Shpërthen bombola e gazit, përfshihet nga flakët banesa në Vlorë

Shpërthen bombola e gazit, përfshihet nga flakët banesa në Vlorë

124
0

Një banesë është përshirë nga flakët në Vlorë. Mësohet se banesa në të cilën ka rënë zjarr ndodhet në lagjen ‘Lirimi’ në qytetin bregdetar.

Nga të dhënat e para bëhet me dije se shkak i zjarrit është bërë shpërthimi i një bombole gazi. Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar në njerëz.

Ndërkaq, në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet zjarrfikëse dhe po bëjnë të mundur neutralizimin e flakëve.