Shorti i Europa League, ja kundërshtarët e ekipeve shqiptare dhe Milanit

Shorti i Europa League, ja kundërshtarët e ekipeve shqiptare dhe Milanit

288
0

Në Nion të Zvicrës po hidhet shorti i turit të tretë paraeliminator të Ligës së Europës. Skuadrat shqiptare si Skënderbeu dhe Shkëndija do të mësojnë kundërshtaret e mundshëm në turin e tretë, ndërsa ka edhe emra shumë të mëdhenj që fillojnë turneun në këtë pikë, si Milani, Olimpik Marseja, Atletik Bilbao apo Everton.

 

SHORTI

 

GRUPI 1

 

PSV Eindhoven – Osijek/Lucernë

 

Norrkoping / Trakai – Shkëndija Tetovë / HJK Helsinki

 

Krasnodar – Slovan Bratislava/Lingbi

 

Shturm Grac/Mlladost Podgorica – Fenerbahçe

 

Panathinaikos – Gabala/Jagiellonia

 

GRUPI 2

 

Shemrok Rovers/Mllada Boleslav – Kairat Almati / Skënderbeu

 

Austria Vjenë – Progres Niederkorn/AEL Limasol

 

Dinamo Zagreb – Vaduz/Od

 

Dinamo Bukuresht – Atletik Bilbao

 

Olimpik Donjeck – PAOK

 

 

 

Vazo e parë

 

Ferencvarosh/Midtjylland

 

Vazo e dytë

 

Arka Gdinia

 

GRUPI 3

 

Ostersunds / Gallatasaraj – Inter Baku / Fola Esh

 

Bordo – Nome Kalju / Videoton

 

Makabi Tel-Aviv / KR Reikjavík – Panionios / Gorica

 

Valeta / Utreht – Haugesund / Leh Poznan

 

CSU Krajova – Milan

 

 

 

Vazo 1

 

Hajduk Split / Levski Sofje

 

Vazo 2

 

Brondbi / VPS Vasa

 

GRUPI 4

 

Gent- Altah / Dinamo Brest

 

Astra Giurgiu / Zira – Oleksandrija

 

Everton – Ruzhomberok / Bran

 

Aberdin / Shiroki Brijeg – Apollon Limasol / Zaria Balti

 

Irtish Pavlodar / Crvena Zvezda -Sparta Pragë

 

Vazo 1

 

Marítimo

 

Vazo 2

 

Beitar Jeruzalem / Botev Plovdiv

 

GRUPI 5

 

Zenit – Trençín / Bnei Jehuda Tel-Aviv

 

Olimpik Marsejë – Ostende

 

Fraiburg – Valur Reiykjavík / Domzhale

 

Kork Siti / AEK Larnaka – Rabotniçki / Dinamo Minsk

 

Zheljeznicar / AIK – Braga