Shorti i Champions League

Shorti i Champions League

295
0

U hodh në Monaco shorti i fazës së grupeve të Champions League për sezonin 2019-2020

32 ekipet finaliste u ndanë në 8 grupe me nga 4 skuadra.

Përballje mes pretendentëve në Grupin A mes PSG dhe Real Madrid, në Grupin B mes Bayern dhe Tottenham, por Grupi F është i “ferrit”, pasi janë Barcelona, Dortmund dhe Inter.

Grupi A

PSG

Real Madrid

Club Brugge

Galatasaray

Grupi B

Bayern Munchen

Tottenham

Olympiacos

Crvena Zvezda

Grupi C

Manchester City

Shakhtar Donetsk

Dinamo Zagreb

Atalanta

Grupi D

Juventus

Atletico Madrid

Bayer Leverkusen

Lokomotiv Moskë

Grupi E

Liverpool

Napoli

Salsburg

Genk

Grupi F

Barcelona

Borussia Dortmund

Inter

Slavia Pragë

Grupi G

Zenit

Benfica

Lyon

Leipzig

Grupi H

Chelsea

Ajax

Valencia

Lille

Shperndaje