Shkarkimi i Presidentit/ Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias

Shkarkimi i Presidentit/ Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias

110
0

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias për Presidentin Ilir Meta, shkruan Newsbomb.al.

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant balla ndodhet në Itali ku ka marrë pjesë në punimet e Komisionit të Venecias. Balla ka deklaruar se Draft-raporti është i plotë dhe dhe profesional.

“Draft-opinioni është i plotë dhe analiza është shumë profesionale. Kam disa propozime për amendimin e raportit. Presidenti i Republikës nuk ka bërë asnjë përpjekje për dialog mes partive. Shkeli të drejtën themelore të drejtën për t’u zgjedhur”, ka thënë Balla.

Ndërkaq, raporti pritet të bëhet publik gjatë ditës së sotme.