Shkak i këtyre pushimeve të Marinës dhe Getoarit mund të jetë bërë...

Shkak i këtyre pushimeve të Marinës dhe Getoarit mund të jetë bërë Rihanna

114
0

Getoari dhe Marina kanë nisur zyrtarisht pushimet verore dhe mesa kemi parë në Instagram, çifti kanë zgjedhur si destinacion ishullin Barbados.

 

Siç e dini, Barbados është dhe ishulli ku ka lindur Rihanna dhe është bërë më i famshëm në të gjithë botën prej saj. Së fundmi ka pasur edhe më tepër arsye për ta promovuar vendin. Nuk është më habi që Rihanna ka inkurajuar dhe ka mbrojtur përpjekjet filantropike anembanë globit, por tani ajo po hyn në një pozicion të ri politik. Pas dhjetë vitesh që është një nga ambasadorët kulturorë për vendin e saj Barbados, këngëtarja është emëruar “Ambasadore e Jashtëzakonshëm dhe e Plotfuqishme” për kombin, i cili i jep asaj më shumë përgjegjësi se më parë.

Por çfarë e ben të veçantë Barbados-in?

Një ishull koralesh jashtë vijës bregdetare të Amerikës Qendrore, Barbados është vendi ku Oqeani Atlantik takon Detin e Karaibeve në buzë lindore. Mjedisi i shkëlqyer që vendi ofron për zhytje është kryesisht për shkak të rrjetit të shkëmbinjve të koraleve rreth ishujve. Barbados ka gjeologjinë e tij unike për shkak të vendndodhjes së saj në kufirin e pllakave kontinentale të Amerikës së Jugut dhe Karaibeve. Toka i këtij ishulli është i përbërë kryesisht nga sedimentet e koraleve dhe është shtëpia e liqeneve dhe shpellave të shumta nëntokësore. Shpella e Harrisonit është padyshim më e famshmja nga shumë, falë rrjetit të stalaktiteve, stalagmiteve, pishinave, ujëvarave dhe shpellave.

Nga natyra dhe sportet ujore karakteristike për këtë vend, ekziston një shumëllojshmëri aktivitetesh për të marrë pjesë gjatë qëndrimit tuaj në Barbados. Pra, nuk do të mërzitesh kurrë me jetën në ishull, por gjithmonë do të gjesh diçka për të mbajtur veten të angazhuar.Geti dhe Marina kanë ditur të zgjedhin sepse Barbados është një nga ata ishuj që duhen vizituar me patjetër një herë në jetë. Geti dhe Marina kanë ditur të zgjedhin sepse Barbados është një nga ata ishuj që duhen vizituar me patjetër një herë në jetë.

 

 

loading...