Shi tri ditë rresht, ja kur do të fillojë

Shi tri ditë rresht, ja kur do të fillojë

293
0

Të premten pritet që temperaturat të bien me disa gradë, ndërsa sipas sinoptikanëve do të ketë reshje lokale shiu gjatë fundjavës dhe të hënën e javës së ardhshme. Datat 15, 16, 17 korrik, sipas ‘Meteoalb”, sjellin shira të paket në zona të veçanta të vendit, por jo i gjithë territori do të ketë shira. Reshje të izoluara pritet të ketë vetëm në zonat malore. Ndërsa fqinjët tanë, parashikohet të marrin shira në sasi të konsiderueshme.