Samsung Galaxy S20 Ultra ka më shumë RAM sesa një kompjuter

Samsung Galaxy S20 Ultra ka më shumë RAM sesa një kompjuter

490
0

Modeli Galaxy S20 Ultra 5G i Samsung duhet të ketë deri në 16 gigabajt RAM dhe një aparat fotografik 108 megapiksel. Prezantimi zyrtar i Samsung S20 do të bëhet më 11 shkurt dhe zërat për Galaxy Galaxy S20 janë në rritje.

Eksperti i Samsung Max Weinbach, i cili tashmë ka lëshuar fotot e para të Samsung S20 nga konferenca e XDA Developers, tani ka ndarë detajet e para teknike të smartphone në Twitter.

Në përputhje me rrethanat, modeli Samsung Galaxy S20 Ultra 5G duhet të ketë kartë SD për ruajtje deri në 1 TB dhe të jetë i disponueshëm me 128, 256 dhe 512 gigabajt hapësirë ​​ruajtjeje.

E veçanta e versionit premium të smartphone-it thuhet se është memorja e tij RAM. Kjo përfshin ose 12 ose 16 gigabajt dhe kështu mposht shumë kompjuterë.

Paraardhësi S10 + erdhi me 8 ose 12 gigabajt RAM, iPhone 11 Pro menaxhohet me 4 GB.

Weinbach konfirmon specifikimet e kamerave tashmë të lëshuara.

Kamera kryesore duhet të ketë 108 MP, kamera me kënd të gjerë 48 MP dhe zmadhim optik 10x dhe kamera me kënd të ultra të gjerë duhet të ketë 12 megapixel.

 

Bateria duhet të jetë një bateri 5000 mAh me një funksion të ngarkuar të shpejtë prej 45 vat. Duhet të jetë në gjendje të ngarkojë nga 0 në 100 për qind në 74 minuta.